Plan for kvalitet i skole og SFO

«Gode oppvekstforhold og en bærekraftig samfunnsutvikling forutsetter kvalitetsmessig gode tjenester, preget av helhet og sammenheng» står det i Kommunedelplan oppvekst.

For å oppnå dette er denne planen og dette planarbeidet litt annerledes innrettet enn tidligere. Medvirkningen i planarbeidet har hatt som hovedfokus hva som skal til for at planen skal være nyttig for praksisfeltet. Det betyr at vi i arbeid med planen har vært opptatt av å ta utgangspunkt i hvor vi står i dag, og hva som skal til for at vi utvikler tjenestene i riktig retning. Vi har tro på at denne måten å drive planarbeid og utforme planer på, i større grad tar kompleksiteten i feltet og kunnskap om utvikling og endring på alvor. Da blir også planene et bedre verktøy for utviklingsarbeidet.

Plan for kvalitet i skole og SFO består av to deler og bør ses i sammenheng med Plan for kvalitet i barnehage og Plan for kvalitet i barne- og familietjenestene. Den første delen i denne planen er en fellesdel, som er lik for alle ansatte i oppveksttjenestene. Den presenterer et overordnet rammeverk for et utviklingsarbeid med mål om å skape felles forståelse, og grunnlag for helhet og sammenheng på tvers av etater og virksomheter. Del to beskriver etatsspesifikke oppgaver, mål og prioriterte utviklingsområder.

Kvalitet i oppveksttjenestene er avhengig av at vi har en felles forståelse av hva vi skal oppnå, både innenfor egen virksomhet, etat og seksjon, at vi har en felles forståelse av at vi er avhengige av hverandre og at vi sammen må finne ut hvordan vi når målene.

Publisert: 15. januar 2025 | Oppdatert: 29. januar 2025 kl. 12:32

Fant du det du lette etter?

Henvendelser til denne løsningen blir ikke besvart. Benytt Henvendelser på Min side hvis du ønsker svar.

Takk for din tilbakemelding!

Ditt svar kan være med på å gjøre nettsiden bedre.