Steinras i Hankøsundet – hold avstand til land

Det er oppdaget steinras i Hankøsundet. Kommunen oppfordrer publikum til å vise aktsomhet.

Bilde fra Hankøsundet der en forbipasserende i båt oppdaget et steinras. Store steiner og trær har rast ut i skråningen.
Bilde fra Hankøsundet der en forbipasserende i båt oppdaget et steinras. Store steiner og trær har rast ut i skråningen. Foto: Privat

Fredrikstad kommune er gjort kjent med at det har gått et eller flere steinras i Hankøsundet. Fredriksstad Blad har omtalt saken.

– Vi oppfordrer båtførere og andre som ferdes i området til å holde god avstand til land, sier Hans Ketil Andersen, overingeniør i Teknisk i Fredrikstad kommune.

Etter avtale med grunneier vil kommunen sette opp skilt i området i starten av neste uke for å gjøre publikum oppmerksomme på mulig rasfare.

Publisert: 03. juli 2025 | Oppdatert: 09. juli 2025 kl. 08:33

Fant du det du lette etter?

Henvendelser til denne løsningen blir ikke besvart. Benytt Henvendelser på Min side hvis du ønsker svar.

Takk for din tilbakemelding!

Ditt svar kan være med på å gjøre nettsiden bedre.