Sommer på kino: Blockbustere, eventyr og familiefavoritter!
Fredrikstad kino holder åpent hver dag hele sommeren – og inviterer både små og store inn i mørket for store kinoopplevelser med kjølig luft, popcorn og filmmagi!

Årets sommerprogram er fylt med spenning, eventyr og nostalgi – perfekt for regnværsdager, familiekos og kinodater. På dagtid viser vi barne- og familiefilmer hver eneste dag, mens kveldene byr på storfilmer, superhelter og intense gjenforeninger.
Blant sommerens største høydepunkter finner vi «F1® The Movie», med selveste Brad Pitt i hovedrollen. Dette er en adrenalinfylt filmopplevelse der Hollywood møter høyoktan motorsport – en must-see for både racingfans og filmelskere.
Et annet heftig gjensyn er «28 Years Later», den etterlengtede oppfølgeren til den moderne zombieklassikeren. Intens, uforutsigbar og dyster – dette er sommerens skumleste kinoopplevelse.
«Jurassic World: Rebirth» tar oss tilbake til dinosaurenes rike med en ny episk fortelling om menneske og natur i konflikt. Scarlett Johansson leder an i hovedrollen i den nye katastrofen. Dette er action og eventyr i klassisk Jurassic-stil – perfekt for det store lerretet.
Barnefilmene står sterkt i sommer! Vi gleder oss til «Emma & Thomas: Min første venn», en hjertevarm og gjenkjennelig historie om vennskap og store følelser i en liten kropp. «Smurfene: Filmen» er tilbake med ny animasjon, sprø humor og masse blå glede for både små og store.
Superheltfans får også sitt: «Fantastic Four: First Steps» introduserer en ny generasjon helter i Marvel-universet – med Pedro Pascal i en av hovedrollene. Og ja: «Superman» er tilbake i en storslått reboot som lover både drama, håp og spektakulær action.
Uansett hva slags film du liker, finner du noe å glede deg til på Fredrikstad kino i sommer!
Se program og kjøp billetter på https://www.fredrikstadkino.no
Publisert: 27. juni 2025 | Oppdatert: 27. juni 2025 kl. 09:00