Organisasjonen

Innhold

Organisasjonskart

Kommuneledelsen

Rådmann Nina Tangnæs Grønvold (Konstituert)
 

Seksjon for økonomi og organisasjonsutvikling

Kommunaldirektør Egil Olsen (Konstituert)

Stab
  1. Beredskap
  2. Strategi
  3. Brukerombudet i Fredrikstad
Virksomheter:
  • Byarkivet
    Ingerid Gjølstad
       
  • Kemnerkontoret
    Pål Henning Klavenes
     
  • Kommunikasjon- og serviceavdelingen
    Ingrid Trømborg
     
  • HR-avdelingen
    Liv Kristin Kubberød
     
  • Økonomi- og regnskapsavdelingen
    Mona Irene Wennsten (kst.)
     

Seksjon for kultur, miljø og byutvikling

Kommunaldirektør Bente Meinert

KMB-fellestjenester og eiendomskatt

Avdelingsleder Tone Christin Aas

Kulturetaten

Etatssjef Ole-Henrik Holøs Pettersen

Virksomheter:

  • Biblioteket
    Ib Aarmo 
     
  • Blå grotte og St. Croix
    Heidi Kulsli
     
  • Fritid i Fredrikstad
    Jannike Amdam Helland
     
  • Idrett
    André Flatner 
     
  • Kinoen
    Jørgen S. Jansen
     
  • Kulturskolen
    John Einar Halvorsrød
     
Etat for miljø og byutvikling

Etatssjef - Gunhild Bøgset

Virksomheter:

  • Bærekraftig samfunnsutvikling
    Hege Marie Edvardsen
     
  • Geomatikk
    Petter Stordahl
     
  • Miljø- og landbruk
    Hanna Tangvald
     
  • Næringsutvikling
    Helge Hasvold
     
  • Regulering og byggesak
    Anna Auganes
     

Seksjon teknisk drift

Kommunaldirektør - Atle Holten

Administrativ stab

Avdelingssjef Hallfrid Os

Virksomheter: 
  • Fredrikstad brann- og redningskorps
    Stein D. Laache
     
  • Etat for bygg og eiendom
    Voica D. Imrik
     
  • Boligbygg
    Espen Strand Andersen
     
  • Byggdrift
    Tore Larsen
     
  • Eiendomsforvaltning
    André Hauge Aanes 
     
  • Renhold
    Hanne Eriksson
  • Etat for bydrift 
    Tor Gustav Hovland
        
  • Parkering og transport
    Frode Samuelsen
     
  • Park
    Inger Hilmersen
     
  • Vei
    Hans Ketil Andersen

Etat for vann, avløp og renovasjon

  • Renovasjon
    Andrè Svendsen
     
  • Vann og avløp
    Tom Arild Hodt

  • Maskinsentralen
     

Seksjon utdanning og oppvekst

Kommunaldirektør - Marianne Bekker (kst.)

Stab

Avdelingsleder Marianne Bekker

Barnevernet
  • Virksomhetsleder
    Anne-Beth Brekke Tvedt
     
  • Helsevern for barn og unge
    Ragnhild Folde
     
  • Pedagogisk psykologisk tjeneste (PPT)
    Guro Tendal
  • Forebyggende tjenester til barn, ungdom og familier
    Therese Z. Helgesen (kst)

Fagetat grunnskole

Etatssjef for grunnskole
Marit Mundahl

  • Ambjørnrød skole
    Catarina Selbekk
  • Begby barne- og  ungdomsskole
    Kristin Sørlie Pedersen
  • Borge skole
    Else Marit Barth Hansen
  • Borge ungdomsskole
    Kristine O. Winsvold
  • Cicignon skole
    Camilla Dahlstrøm
  • Fredrikstad internasjonale skole
    Britt-Tove Sletten
  • Gressvik ungdomsskole
    Erik Otto Lund
  • Gudeberg barne- og ungdomsskole
    Kirsten Semb
  • Hauge skole
    Kari Lo Edvardsen
  • Haugeåsen ungdomsskole
    Mona Häckert
  • Hurrød skole
    Magnus Normann Andresen
  • Kjølberg skole
    Pål Stensrud
  • Kråkerøy ungdomsskole
    Tore André Johansen
  • Kvernhuset ungdomsskole
    Steinar Ekeberg
  • Lunde barneskole
    Linda Hellingsæther (kst.)
  • Manstad skole
    Thorvald Heiaas
  • Nylende skole
    Steinar H. Olsen
  • Nøkleby skole
    Runa Hammeren
  • Rekustad skole
    Ann Heidi Jensen
  • Rød barneskole Kråkerøy
    Bjørn Støle
  • Rød skole Onsøy
    Martin Gulbrandsen
  • Rødsmyra barneskole
    Hanne Lothe (kst.) 
  • Råkollen skole
    Cathrine Orm
  • Sagabakken skole
    Rita Solheim Foss
  • Slevik skole
    Bjørnar Johannessen
  • Torp skole
    Brit Hellen Holt-Jensen
  • Torsnes skole
    Anne Grete Lindahl
  • Trara skole inkl.audio
    Morten Johnsen
  • Trosvik skole
    Erik Lind
  • Vestbygda ungdomsskole
    Kari Lund Kallerød
  • Årum skole
    Grethe A. Hasselgård
Fagetat barnehage

Etatssjef barnehage
Gøril Pedersen Bjerknes

  • Ambjørnrød barnehage
    Anne Grorud Øygard  
  • Bjørneklova barnehage
    Therese Bøe Lervik
  • Buskogen barnehage m. avd. Strålsund
    Torunn Syversen Haug
  • Gaustadgrenda barnehage
    Heidi Elisabeth Magnus Hagen
  • Gressvik barnehage
    Anne Beth Hasseløy
  • Kiæråsen barnehage
    Eli T. Gulbrandsen
  • Pedagogisk fagteam barnehage
    Stine Reholt
  • Kjølstad barnehage
    Marianne Jones
  • Kongsten barnehage
    Anne-Mette Hansen
  • Langøyåsen barnehage
    Else Marie Halvorsen
  • Leie barnehage
    Roy Terje Valentin Blix Eliassen
  • Løen barnehage
    Karen Elisabeth Torp
  • Nabbetorp barnehage
    Gunn Inger Kleiv
  • Oksviken barnehage
    Lene Baumann
  • Rolvsøy barnehage
    Henning Magnussen
  • Smertulia barnehage
    Jeanette Martinsen
  • Speiderfjellet barnehage
    Inger Olsen
  • St. Hansfjellet barnehage
    Olga Margaret Nordengen
  • Trollstua barnehage
    Kristin Tendal
  • Trosvik barnehage
    Laila Henriksen
  • Torsnes barnehage
    Hilde Bårdsen

Seksjon helse og velferd

Kommunaldirektør - Wenche Halvorsen (kst.)

Stab helse og velferd

Stabsleder
Jon Erik Olsen

Virksomheter
  • Virksomhet tildelingskontoret – helse og velferd
    Anne-Line Dahle
  • Avdeling 1/Boligavdelingen
    June Andersen
  • Avdeling 2
    Ingebjørg Olsen
  • Avdeling 3
    Kristin Furuseth
     

Etat tjenester til funksjonshemmede
Inger Næss

  • Virksomhet nord
    Hilde E. Simensen
  • Virksomhet syd/vest
    Brita Brynildsrud
  • Virksomhet øst
    Hanne Jensen
  • Virksomhet avlastning barn og unge
    Marianne D. Hurrød
  • Virksomhet Arbeid-/aktivitetstilbud
    Marion Tillman
  • Virksomhet ressursenhet
    Martin Myhre-Nielsen 

Etat omsorgssentre
Birgitte Skauen Kopperud

  • Virksomhet nord
    Eldbjørg Kleiven
  • Virksomhet syd
    Judit Horvath Svendsen
  • Virksomhet øst
    Lillian Rosten
  • Virksomhet vest
    Anne Fraugerud Normann
  • Virksomhet sentrum
    Lillian Rosten
  • Virksomhet Fredrikstad korttidssenter
    Elin Martinsen
  • Virksomhet ressursenhet
    Per Åge Pettersen

Etat hjemmesykepleie
Anne J. Skauen (kst.)

  • Virksomhet nord
    Nina Waagbø
  • Virksomhet syd og aktivitet
    Heidi Gjerløw
  • Virksomhet øst
    Heidi Aamodt
  • Virksomhet vest
    Ragnhild Dahle
  • Virksomhet medisinske tjenester
    Atle Grønneberg
  • Virksomhet ressursenhet
    Linda Syversen

Virksomhet friskliv og mestring
Anette Mjelde

  • Avdeling bo og aktivitet
    Baard Wright
  • Avdeling bo og mestring
    Hege Therese Iversen
  • Avdeling fysio- og ergoterapi
    Talette Halstensen
  • Avdeling læring og mestring
    Hilde Freim
  • Avdeling psykisk helse og rusmestring
    Eva Olsen (kst.) 
     

Virksomhet mat, vaskeri og praktisk bistand
Ronny Kløvfjell

  • Avdeling kantine
    Jon Kenneth Sommer
  • Avdeling Utsikten kantine
    Ronny Kløvfjell
  • Avdeling praktisk bistand
    Nina Sivertsen Larsen
  • Avdeling sentralkjøkken
    Ruth Kingsrød-Hovden
  • Avdeling servicekjøkken
    Roy Sollien
  • Avdeling vaskeri
    Anita Haraldsen

NAV – kommunale tjenester
Lise Mette Paulsen

  • Nestleder oppfølging (kommunal ansatt)
    Hedda Bothne
  • Nestleder stab/støtte (statlig ansatt)
    Jon Harald Thorsås

Seksjon innovasjon og styring

Kommunaldirektør Tarjei Riiser (kst.)

Stab

Kommuneadvokat
Just K. Marcussen

 

Virksomheter:
  • Virksomhet anskaffelse
    Karin Nordal
     
  • Virksomhet digitalisering
    Ketil Johansen
     
  • Virksomhet prosjektutvikling
    Nina M. Wilhelmsen (kst.)
     
  • Virksomhet innovasjon og utvikling
     
  • Virksomhet styring og eierskap
     

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?