Min side Meld fra
Kontakt oss

Prisdryss til kultur og idrett

Ole-Hermann Gudim Lundberg fikk Kong Frederiks Hederspris 2021. Det vanket også priser til årets idrettsutøver og årets scenetalent under Frederikprisen.

ole2.jpg

Lørdag 2. april var Fredrikstads kultur- og idrettsliv samlet på City Scene for den årlige prisutdelingen. Ordfører Siri Martinsen overrakte selve hedersprisen til Ole-Hermann Gudim Lundberg.

– Årets prisvinner brenner for utvikling og nyskaping innen eget virke, men ikke minst brenner han for unge scenekunstnere. Kandidaten yter en utrettelig innsats for byens barne- og ungdomsteatre, og var en av tre stiftere av Fredrikstad barne- og ungdomsteater i 1986, sa ordføreren i sin tale. Lundberg har vært aktiv i Fredrikstads kulturliv i over 40 år.  

Det ble delt ut totalt åtte priser under arrangementet. Her er de øvrige prisvinnerne

  • Årets scenetalent: Patrick Hilmar Ingvaldsen
  • Fredrikstad kommunes idrettsstipend: Lars Martin Benske (utøver i roing)
  • Fredrikstad kommunes kulturstipend: Julie Waaler Skogrand (fiolinist)
  • Årets idrettsutøver: Isabell Herlovsen
  • Årets publikumsfavoritt: Roseslottet
  • Årets Utmerkelse: Kulturnatt Fredrikstad 2021
  • Årets ildsjel: Line Stigen fra Kråkerøy IL.

 

I tillegg delte Norsk tipping og Norsk kulturskoleråd ut Drømmestipendet 2022 til tre utøvere fra Fredrikstad:

  • Ann Weberg (musikk)
  • Tuva Kristiansen (sirkus)
  • Balder Hansen (dans)   
Sist oppdatert: 05. april 2022