Infanterikaserna solgt til Fredriksborg eiendom
- Da kommunen kjøpte Infanterikaserna av Forsvarsbygg var målet hele tiden at private skulle få slippe til, slik at eiendommen kan utvikles på en måte som bidrar til en positiv utvikling i Gamlebyen. En forutsetning var at vi fant en aktør som kunne vise til løsninger, gjennomføringsevne og framdrift som bygger opp under ønsket utvikling av Gamlebyen, sier ordfører Siri Martinsen.

Infanterikaserna er et av de største byggene i Gamlebyen og ble oppført som kaserne for garnisonen i Fredrikstad i årene 1783-1787. Kaserna beholdt sin opprinnelige funksjon helt fram til 2002, da Fredrikstad ble nedlagt som garnison.
-Nå starter jobben med å omgjøre Infanterikaserna til hotell. Målet er at det skal inneha fasiliteter som er til glede for alle; naboen, innbyggerne og besøkende fra inn- og utland. Det er mye som skal gjøres, og vi må forte oss sakte. For dette er et bygg som må behandles med kjærlighet og respekt. Vi gleder oss stort til å ta fatt på oppgaven, sier administrerende direktør i Fredriksborg, Morten Fredriksten.