Tuko Pamoja - Vi skaper sammen

Tuko Pamoja betyr “vi er sammen” på swahili – og det er nettopp fellesskapet som står i sentrum. Under denne paraplyen samler Kulturskolen i Fredrikstad prosjekter som gir ungdom mulighet til å uttrykke seg gjennom musikk, dans, teater, film og tekst. Prosjektene er laget med ungdom, for ungdom, og bygger på prinsippene om inkludering, medvirkning og kreativ utfoldelse. 

Målet er å gi ungdom fra ulike bakgrunner og med ulike uttrykk en felles arena der de kan skape, lære og oppleve mestring sammen – både i og utenfor skolen. 

 

Våre prosjekter under Tuko Pamoja 

1. Tuko Pamoja – Vi skaper sammen (støttet av Sparebankstiftelsen DNB) 

Her samles ungdom fra hele Fredrikstad for å lage en forestilling basert på egne historier, uttrykk og ideer. Gjennom musikk, dans, teater, film og tekst skaper de et verk som speiler ungdommens stemmer – og som presenteres for både jevnaldrende og voksne. 

2. Tuko Pamoja – Etter skoletid (støttet av UngMusikk) 

Et lavterskeltilbud på Cicignon skole der ungdom får utforske musikkteknologi, beatmaking og kreativt samarbeid etter skoletid. Prosjektet gir ungdom et trygt og inspirerende sted å være, og åpner for både læring, vennskap og muligheten til å vise fram egen musikk. 

 

Tuko Pamoja illustrasjon

Publisert: 03. mars 2026 | Endret: 03. mars 2026 kl. 09:55