Ny gågruppe på Holmen
Aktive Fredrikstad starter en ny gågruppe på Holmen, og du er velkommen til å bli med!

Gågruppen ledes av kommuneoverlege Helene Gravning, og målet er en frisk gåtur i rolig til moderat tempo. Turen passer for deg som kan gå sammenhengende i halvannen time. Det er ikke værforbehold.
Når: Torsdager, kl. 12:00 - 14:00
Oppmøte og avslutning: +Huset (Holmen eldresenter)
Startdato: 3. april
Siste tur med Helene: 19. juni (Etter dette kan gruppen fortsette turene selv)
Gåturen er gratis og det kreves ingen påmelding – du kan bare møte opp! Vi går i ca. 1,5 time i et rolig til moderat tempo, og avslutter turen på +Huset. Etter turen har du muligheten til å kjøpe middag eller annet fra kaféen på +Huset, og nyte godt sosialt samvær.
Dette er et tilbud åpent for alle aldre. Helene Gravning, som har vært lege i Fredrikstad kommune siden 2016 og nå er kommuneoverlege med folkehelse som sitt fagfelt, er en aktiv deltaker i gruppen. Å gå sammen i gruppe har mange helsefordeler, både fysisk og psykisk, og vi håper du vil være med!
I den nye Aktivitetsportalen finner du også en samlet oversikt over fritids- og aktivitetstilbud i Fredrikstad. Målet med denne nettsiden er å gjøre det enklere for innbyggerne å finne fram til kulturelle, fysisk aktive, helsefremmende og sosiale møteplasser.
- Her finner du oversikt over aktører som tilbyr fritidsaktiviteter.
- Her finner du oversikt over arrangementer og aktiviteter.
Publisert: 31. mars 2025 | Oppdatert: 01. april 2025 kl. 11:03