Forsvarsbygg varsler salg av flere bygninger i Gamlebyen
Fredrikstad kommune inviterer til innspill av interessenter knyttet til kjøp og bruk av Forsvarsbyggs eiendommer.
For å sikre en god og åpen prosess har Fredrikstad kommune opprettet Gamlebyen-utvalget, som nå har startet arbeidet med å vurdere hvordan eiendommene best kan forvaltes i tråd med lovverk, kulturminnehensyn og ønsket byliv.
Vi ønsker å komme i kontakt med:
- Aktører som har interesse for kjøp av én eller flere bygninger.
- Organisasjoner og næringsliv med forslag til bruk og formål som styrker Gamlebyen som levende bydel.
- Miljøer som har konkrete planer for vern og tilpasning av bygningene.
Send en kort redegjørelse (maks 2 sider) som beskriver:
- Navn og kontaktinfo
- hvilket bygg / område interessen gjelder
- foreslått formål /bruk
- plan for vern /tilpasning
Send redegjørelsen til rådgiver, Elin Engum Segerblad, mailadresse: elense@fredrikstad.kommune.no innen onsdag 28. februar.
Spørsmål knyttet til redegjørelsen kan rettes til virksomhetsleder Kari Halvorsrud: kaehal@fredrikstad.kommune.no.
Seriøse henvendelser vil bli invitert til møte med Gamlebyen utvalget for å presentere sine tanker i utvalgets møte 3. eller 4. februar (fra kl 16.30)
Innspillene vil danne grunnlag for kommunens vurderinger og Gamlebyen utvalgets arbeid. Det understrekes at innspill på nåværende tidspunkt ikke er bud/tilbud. Avhendingsprosessen følger statlige føringer (avhendingsinstruksen), forskrift om offentlige anskaffelser og relevante politiske vedtak.
Bygninger som skal selges (klikk på bildet for å få større format):
Publisert: 13. januar 2026 | Oppdatert: 13. januar 2026 kl. 13:29