Fotballferge og parkering ved FFKs hjemmekamper
Det blir fotballferge mellom Gressvik og sentrum, samt gratis parkering i St.Hansfjellet p-hus ved FFKs hjemmekamper også i år.
Det blir fotballferge mellom Gressvik og sentrum, samt gratis parkering i St.Hansfjellet p-hus ved FFKs hjemmekamper også i år.
Fotballfergen
Som en generell regel vil Fotballfergen kjøre mellom Gressvik og sentrum fra to timer før kampstart og med ca 20 minutters intervall frem til kampstart. Retur fra sentrum til Gressvik i en time etter kampslutt.
Det er varslet stenging av elva i en periode for bygging av ny bro. Fergen blir da innstilt. Dette vil bli kunngjort i lokalavisene og på kommunens nettsider.
Parkering
Det er for tiden stor byggeaktivitet i området ved stadion, og det er svært begrenset fremkommelighet og parkeringsmuligheter. Vi oppfordrer de som må kjøre bil om å parkere i sentrum. De som har muligheter bør sykle eller gå.
St.Hansfjellet p-hus vil være åpent og uten avgift fra to timer før kampstart til to timer etter kampslutt.